WP-Table Reloaded - en to be translation catalogue (439 entries)

en: CSV - Character-Separated Values
be: CSV - Character-Separated Values (значэнні падзеленыя знакамі)

en: HTML - Hypertext Markup Language
be: HTML - Hypertext Markup Language (мова разметкі гіпертэксту)

en: XML - eXtended Markup Language
be: XML - eXtended Markup Language (пашыраная мова разметкі)

en: ; (semicolon)
be: ; (кропка з коскі)

en: , (comma)
be: , (коска)

en: : (colon)
be: : (двукроп'е)

en: . (dot)
be: . (кропка)

en: | (pipe)
be: | (вертыкальная рыса)

en: More information about WP-Table Reloaded can be found on the <a href="%s">plugin's website</a> or on its page in the <a href="%s">WordPress Plugin Directory</a>.
be: Падрабязную інфармацыю o WP-Table Reloaded можаце атрымаць на <a href="%s">сайце ўбудовы</a> ці на старонцы <a href="%s">WordPress Plugin Directory</a>.

en: For technical information, see the <a href="%s">documentation</a>.
be: Тэхнічную інфармацыю можаце знайсці ў <a href="%s">докумантеции</a>.

en: <a href="%s">Support</a> is provided through the <a href="%s">WordPress Support Forums</a>.
be: <a href="%s">Падтрымка</a> ажыццяўляецца праз <a href="%s">Форум падтрымкі WordPress</a> (ангельскі).

en: Before asking for support, please carefully read the <a href="%s">Frequently Asked Questions</a> where you will find answered to the most common questions, and search through the forums.
be: Перад тым, як звярнуцца за дапамогай, пашукайце адказы на форуме і ўважліва прачытайце <a href="%s">Часта задаваныя пытанні</a>, дзе вы можаце знайсці адказы на найболей часта задаваныя пытанні.

en: If you like the plugin, <a href="%s"><strong>a donation</strong></a> is recommended.
be: Калі вам спадабалася ўбудова, мы будзем удзячныя вам за <a href="%s"><strong>ахвяраванне</strong></a>.

en: Thank you for using <a href="http://tobias.baethge.com/wordpress-plugins/wp-table-reloaded-english/">WP-Table Reloaded</a>.
be: Мы ўдзячныя вам за тое, што вы выкарыстоўваеце <a href="http://tobias.baethge.com/wordpress-plugins/wp-table-reloaded-english/">WP-Table Reloaded</a>.

en: Support the plugin with your <a href="%s">donation</a>!
be: Калі ласка, падтрымаеце ўбудову вашымі <a href="%s">ахвяраваннямі</a>!

en: Table cells can span across more than one column or row.
be: Вочка табліцы можа займаць больш аднаго радка ці слупка.

en: Combining consecutive cells within the same row is called "colspanning".
be: Злучэнне вочак у адным радку завецца  "colspanning".

en: To combine cells, add the keyword #colspan# to the cell to the right of the one with the content for the combined cell by using the corresponding button.
be: Для таго, што б злучыць вочкі ў шэрагу, дадайце ключавое слова #colspan# у самае правае вочка і націсніце адпаведную кнопку.

en: Repeat this to add the keyword to all cells that shall be connected.
be: Паўторыце гэту аперацыю для ўсіх вочак якія трэба злучыць.

en: Be aware that the JavaScript libraries will not work on tables which have combined cells.
be: Улічыце, што бібліятэкі JavaScript не будуць працаваць з табліцамі, якія маюць объедененные вочкі.

en: Combining consecutive cells within the same column is called "rowspanning".
be: Злучэнне вочак у адным слупку завецца "rowspanning".

en: To combine cells, add the keyword #rowspan# to the cell below the one with the content for the combined cell by using the corresponding button.
be: Для таго, што б злучыць вочкі ў слупку, дадайце ключавое слова #rowspan# у самае ніжняе вочка і націсніце адпаведную кнопку.

en: Help
be: Дапамога

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Czech
be: чэшскі

en: German
be: нямецкі

en: English
be: ангельскі

en: Spanish
be: іспанскі

en: Finnish
be: фінскі

en: Hindi
be: хинди

en: Italian
be: італьянскі

en: Japanese
be: японскі

en: Brazilian Portuguese
be: бразільскі/партугальский

en: Chinese (Simplified)
be: Кітайскі (Спрошчаны)

en: Russian
be: рускі

en: Slovak
be: славацкі

en: Swedish
be: швецкі

en: Albanian
be: албанскі

en: Belorussian
be: беларускі

en: Estonian
be: эстонскі

en: French
be: французскі

en: Polish
be: польскі

en: Turkish
be: турэцкі

en: Welcome to WP-Table Reloaded %s. If you encounter any questions or problems, please refer to the <a href="%s">FAQ</a>, the <a href="%s">documentation</a>, and the <a href="%s">support</a> section.
be: Сардэчна запрашаем WP-Table Reloaded %s. Калі ў вас паўстануць якія-небудзь пытанні ці цяжкасці, калі ласка азнаёмцеся з <a href="%s">часта задаванымі пытаннямі</a> і <a href="%s">дакументацыяй</a>, ці звяртайцеся ў секцыю <a href="%s">падтрымкі</a> .

en: Thank you for upgrading to WP-Table Reloaded %s.
be: Дзякуй, за тое што абнавілі сваю версію  WP-Table Reloaded  %s.

en: This version includes several enhancements, like an updated DataTables library, a &quot;Table&quot; button in the toolbar of the visual editor, and several other things.
be: Новая версія ўтрымоўвае шэраг паляпшэнняў, такіх як абноўленыя бібліятэкі DataTables, кнопку &quot;Табліцы&quot; на панэлі прылад візуальнага рэдактара і некаторыя іншыя.

en: Please read the <a href="%s">release announcement</a> for more information.
be: Для таго, што б атрымаць больш падрабязную інфармацыю, прачытайце <a href="%s">паведамленне пра рэліз</a>.

en: If you like the new features and enhancements, I would appreciate a small <a href="%s">donation</a>. Thank you.
be: Калі вам спадабаліся новыя функцыі і магчымасці, я буду ўдзячны за невялікае <a href="%s">ахвяраванне</a>. Дзякуй.

en: Hide this message
be: Схаваць гэта паведамленне.

en: Thanks for using this plugin! You've installed WP-Table Reloaded over a month ago.
be: Дзякуй за тое, што выкарыстоўваеце гэту ўбудову. Вы карыстаецеся WP-Table Reloaded ужо больш месяца.

en: If it works and you are satisfied with the results of managing your %s table, isn't it worth at least one dollar or euro? | If it works and you are satisfied with the results of managing your %s tables, isn't it worth at least one dollar or euro?
be[0]: Калі ўсё працуе і вы задаволены тым, як кіруеце вашай %s табліцай, то магчыма, гэта варта адзін даляр ці еўра?
be[1]: Калі ўсё працуе і вы задаволены тым, як кіруеце вашымі %s табліцамі, то магчыма, гэта варта адзін даляр ці еўра?

en: <a href="%s">Donations</a> help me to continue support and development of this <i>free</i> software - things for which I spend countless hours of my free time! Thank you!
be: <a href="%s">Ахвяраванні</a> дапамогуць мне падтрымліваць і развіваць гэты <i>бясплатны</i> убудова. Дзякуй!

en: Sure, no problem!
be: Так, без праблем!

en: I already donated.
be: Я ўжо зрабіў ахвяраванне.

en: No, thanks. Don't ask again.
be: Не, дзякуй. Больш не пытайце.

en: Table &quot;%s&quot; added successfully.
be: Табліца &quot;%s&quot; была паспяхова добавленна.

en: Table edited successfully. This Table now has the ID %s. You'll need to adjust existing shortcodes accordingly.
be: Табліца паспяхова отредактированна. Зараз гэта табліца мае такое  ID %s. Вам неабходна змяніць існыя коды адпаведна.

en: The ID could not be changed from %s to %s, because there already is a Table with that ID.
be: ID нельга змяніць з  %s нa %s, таму што ўжо існуе табліца з такім ID.

en: Table edited successfully.
be: Табліца была паспяхова отредактированна.

en: Rows swapped successfully.
be: Шэрагі паспяхова заменены.

en: Columns swapped successfully.
be: Слупкі паспяхова заменены.

en: Table sorted successfully.
be: Табліца паспяхова отсортированна.

en: Row moved successfully.
be: Шэраг паспяхова перамешчаны.

en: Column moved successfully.
be: Слупок паспяхова перамешчаны.

en: Row could not be deleted. | Rows could not be deleted.
be[0]: Радок не можа быць выдалены.
be[1]: Радкі не могуць быць выдалены.

en: Row deleted successfully. | Rows deleted successfully.
be[0]: Шэраг выдалены паспяхова.
be[1]: Шэрагі выдалены паспяхова.

en: Column could not be deleted. | Columns could not be deleted.
be[0]: Слупок не можа быць выдалены.
be[1]: Слупкі не могуць быць выдалены.

en: Column deleted successfully. | Columns deleted successfully.
be[0]: Слупок выдалены паспяхова.
be[1]: Слупкі выдалены паспяхова.

en: Row inserted successfully. | Rows inserted successfully.
be[0]: Шэраг устаўлены паспяхова.
be[1]: Шэрагі ўстаўлены паспяхова.

en: Column inserted successfully. | Columns inserted successfully.
be[0]: Слупок устаўлены паспяхова.
be[1]: Слупкі ўстаўлены паспяхова.

en: Row added successfully. | Rows added successfully.
be[0]: Шэраг дададзены паспяхова.
be[1]: Шэрагі дададзены паспяхова.

en: Column added successfully. | Columns added successfully.
be[0]: Слупок дададзены паспяхова.
be[1]: Слупкі дададзены паспяхова.

en: Could not add Custom Data Field, because you did not enter a name.
be: Карыстацкае поле не можа быць добавленно, бо не указанно імя.

en: Could not add Custom Data Field, because the name you entered is reserved for other table data.
be: Карыстацкае поле не можа быць добавленно, бо імя, якія вы паказалі, зарезервированно за іншым полем.

en: Could not add Custom Data Field, because the name contained illegal characters.
be: Карыстацкае поле не можа быць добавленно, бо імя ўтрымоўвае недапушчальныя знакі.

en: Could not add Custom Data Field, because a Field with that name already exists.
be: Карыстацкае поле не можа быць добавленно, бо поле з такім імем ужо існуе.

en: Custom Data Field added successfully.
be: Карыстацкае поле добавленно паспяхова.

en: Copy of
be: Копія

en: Table copied successfully. | Tables copied successfully.
be[0]: Табліца скопированна паспяхова.
be[1]: Табліцы скопированны паспяхова.

en: Table deleted successfully. | Tables deleted successfully.
be[0]: Табліца выдалена паспяхова.
be[1]: Табліцы выдалены паспяхова.

en: Table imported successfully. | Tables imported successfully.
be[0]: Табліца импортированна паспяхова.
be[1]: Табліцы импортированны паспяхова

en: You did not select any tables!
be: Ніводная табліца не выбранна.

en: Table &quot;%s&quot; copied successfully.
be: Табліца &quot;%s&quot; скопированна паспяхова.

en: Table &quot;%s&quot; deleted successfully.
be: Табліца &quot;%s&quot; выдалена паспяхова.

en: Custom Data Field deleted successfully.
be: Карыстацкае поле выдалена паспяхова.

en: Custom Data Field could not be deleted.
be: Карыстацкае поле не можа быць выдалена.

en: Delete failed.
be: Выдаленне не адбылося.

en: Imported Table
be: Імпартаваная табліца.

en: from %s
be: з %s

en: via form
be: праз форму

en: Table could not be imported.
be: Табліца не можа быць импортированна.

en: Table %s (%s) replaced successfully.
be: Табліца %s (%s) заменена паспяхова.

en: You do not have sufficient rights to perform this action.
be: У вас недастаткова мае рацыю для выканання гэтага дзеяння.

en: You did not upload a WP-Table Reloaded dump file.
be: Вы не загрузілі WP-Table Reloaded дамп файл.

en: The uploaded dump file is empty. Please upload a valid dump file.
be: Вы загрузілі пусты дамп файл. Калі ласка, загрузіце карэктны дамп файл.

en: All Tables, Settings and Options were successfully imported.
be: Усе табліцы, налады і ўсталёўкі былі паспяхова перанесены.

en: Table &quot;%s&quot; exported successfully.
be: Табліца &quot;%s&quot;экспортированна паспяхова.

en: You do not have sufficient rights to access the Plugin Options.
be: У вас недастаткова мае рацыю для доступу да Plugin Options.

en: Options saved successfully.
be: Опцыі захаваны паспяхова.

en: <a href="%s">Click here to Proceed.</a>
be: <a href="%s">Працягнуць.</a>

en: There is no table with this ID!
be: Табліца з такім ID не існуе.

en: Thank you very much! Your donation is highly appreciated. You just contributed to the further development of WP-Table Reloaded!
be: Вельмі ўдзячны вам за ахвяраванне. Вы зрабілі свой унёсак у развіццё WP-Table Reloaded!

en: No problem! I still hope you enjoy the benefits that WP-Table Reloaded brings to you. If you should want to change your mind, you'll always find the &quot;%s&quot; button on the <a href="%s">WP-Table Reloaded website</a>.
be: Нет проблем! Я все еще надеюсь, вам понравится тех выгод, которые WP-Table Reloaded приносит Вам. Если вы хотите должна изменить свое решение, ты всегда найдешь &quot;%s&quot; button on the <a href="%s">WP-Table Reloaded website</a>.

en: Donate
be: Ахвяраванне

en: List of Tables
be: Спіс табліц

en: Add new Table
be: Дадаць новую табліцу

en: Import a Table
be: Імпартаваць табліцу

en: Export a Table
be: Экспартаваць табліцу

en: Plugin Options
be: Налады ўбудовы

en: About WP-Table Reloaded
be: О  WP-Table Reloaded

en: Edit Table &quot;%s&quot; (ID %s)
be: Рэдагаваць табліцу &quot;%s&quot; (ID %s)

en: Preview of Table &quot;%s&quot; (ID %s)
be: Папярэдні прагляд табліцы &quot;%s&quot; (ID %s)

en: List Tables
be: Адлюстраваць табліцы

en: About the plugin
be: Пра ўбудову

en: WP-Table Reloaded Plugin Page
be: Старонка ўбудовы WP-Table Reloaded

en: Plugin Page
be: Старонка ўбудовы

en: Frequently Asked Questions
be: Часта задаваныя пытанні

en: Support
be: Падтрымка

en: Plugin Documentation
be: Дакументацыя ўбудовы

en: Documentation
be: Дакументацыя

en: Support WP-Table Reloaded with your donation!
be: Падтрымаеце  WP-Table Reloaded з дапамогай сваіх ахвяраванняў !

en: Do you really want to activate this? You should only do that right before uninstallation!
be: Вы уверенны ? Гэта варта зрабіць перад выдаленнем убудовы!

en: URL of link to insert
be: URL спасылкі

en: Text of link
be: Тэкст спасылкі

en: To insert the following HTML code for a link into a cell, just click the cell after closing this dialog.
be: Каб змясціць у вочка HTML код спасылкі, клікніце на вочку пасля таго, як зачыніце гэта дыялогавае акно.

en: To insert an image, click &quot;OK&quot; and then click into the cell into which you want to insert the image.
be: Каб уставіць малюначак, клікніце на тое вочка куды вы жадаеце змясціць малюначак.

en: The Media Library will open, from which you can select the desired image or insert the image URL.
be: Адчыніцца акно медыя бібліятэкі, дзе вы зможаце абраць малюначак ці ўставіць URL малюначкі.

en: Click the &quot;%s&quot; button to insert the image.
be: Клікніце  &quot;%s&quot; кнопку, каб уставіць малюначак.

en: Insert into Post
be: Уставіць у пост.

en: To combine cells within a row, click into the cell to the right of the cell that has the content the combined cells shall have.
be: Каб аб'яднаць вочкі ў шэрагу, трэба клікнуць на вочка якая варта справа ад той, у якой знаходзіцца змесціва, якія вы жадаеце змясціць у аб'яднаныя вочкі.

en: To combine cells within a column, click into the cell below the cell that has the content the combined cells shall have.
be: Каб аб'яднаць вочкі ў слупку, трэба клікнуць на вочка якая варта пад той, у якой знаходзіцца змесціва, якія вы жадаеце змясціць у аб'яднаныя вочкі.

en: Do you want to copy the selected tables?
be: Вы жадаеце скапіяваць вылучаныя табліцы?

en: The selected tables and all content will be erased. Do you really want to delete them?
be: Вылучаныя табліцы і ўсё змесціва будуць удаленны. Вы сапраўды жадаеце іх выдаліць?

en: Do you really want to import the selected tables from the wp-Table plugin?
be: Вы сапраўды жадаеце імпартаваць вылучаныя табліцы з wp-Table plugin?

en: Do you want to copy this table?
be: Вы жадаеце скапіяваць гэту табліцу?

en: The complete table and all content will be erased. Do you really want to delete it?
be: Всу табліцы і змесціва будуць удаленны. Вы сапраўды жадаеце іх выдаліць?

en: Do you really want to delete the selected rows?
be: Вы сапраўды жадаеце выдаліць вылучаныя шэрагі?

en: Do you really want to delete the selected columns?
be: Вы сапраўды жадаеце выдаліць вылучаныя слупкі?

en: You have not selected any rows.
be: Вы не абралі ніводнага шэрагу.

en: You have not selected any columns.
be: Вы не абралі ніводнага слупка.

en: You can not delete all rows of the table at once!
be: Вы не можаце выдаліць адразу ўсе шэрагі ў табліцы!

en: You can not delete all columns of the table at once!
be: Вы не можаце выдаліць адразу ўсе слупкі ў табліцы!

en: Do you really want to import this table from the wp-Table plugin?
be: Вы сапраўды жадаеце імпартаваць гэту табліцу з wp-Table plugin?

en: Do you really want to uninstall the plugin and delete ALL data?
be: Вы сапраўды жадаеце выдаліць убудову і ЎСЕ дадзеныя?

en: Are you really sure?
be: Вы уверенны?

en: Do you really want to change the ID of the table?
be: Вы сапраўды жадаеце змяніць ID табліцы?

en: To show this Custom Data Field, use this shortcode:
be: Каб адлюстраваць гэта карыстацкае поле выкарыстоўвайце код:

en: To show this table, use this shortcode:
be: Каб адлюстраваць гэту табліцу выкарыстоўвайце код:

en: Warning: You will lose all current Tables and Settings! You should create a backup first. Be warned!
be: Увага: вы страціце ўсе табліцы і натройки! Вам трэба стварыць рэзервовую копію.

en: You have made changes to the content of this table and not yet saved them.
be: Вы ўнеслі изменеия ў змесціва гэтай табліцы, але не захавалі іх.

en: You should first click &quot;%s&quot; or they will be lost if you navigate away from this page.
be: Вам трэба клікнуць &quot;%s&quot; ці дадзеныя будуць потерянны ў выпадку калі вы покините гэту старонку.

en: Update Changes
be: Абнавіць змены.

en: Table
be: табліца

en: Insert a Table
be: Уставіць табліцу

en: Please wait...
be: Калі ласка, пачакайце...

en: Show _MENU_ Tables
be: Паказаць _MENU_ табліц

en: No tables were found.
be: Ніводнай табліцы не найденно.

en: _START_ to _END_ of _TOTAL_ Tables
be: Паказаць _START_ да _END_ з _TOTAL_ табліц

en: (filtered from _MAX_ Tables)
be: (выбранно з _MAX_ табліц)

en: Filter:
be: Адфільтраваць:

en: First
be: Першы

en: Back
be: Назад

en: Next
be: Наступны

en: Last
be: Апошні

en: Plugin Purpose
be: Прызначэнне ўбудовы.

en: WP-Table Reloaded allows you to create and manage tables in the admin-area of WordPress.
be: WP-Table Reloaded дае вам магчымасць ствараць табліцы і кіраваць імі ў адмін часткі WordPress.

en: Those tables may contain strings, numbers and even HTML (e.g. to include images or links).
be: Гэтыя табліцы могуць утрымоўваць тэкст, лікі і нават HTML (напрыклад малюначкі і спасылкі)

en: You can then show the tables in your posts, on your pages or in text-widgets by using a shortcode.
be: Затым вы можаце змясціць табліцы ў ваш пост, на вашы старонкі ці виджеты, выкарыстоўваючы код.

en: If you want to show your tables anywhere else in your theme, you can use a template tag function.
be: Калі вы жадаеце выкарыстоўваць табліцы дзе-або яшчэ ў вашай тэме, вы можаце выкарыстоўваць функцыю шаблону.

en: Usage
be: Выкарыстанне

en: At first you should add or import a table.
be: Спачатку вам трэба дадаць і імпартаваць табліцу.

en: This means that you either let the plugin create an empty table for you or that you load an existing table from either a CSV, XML or HTML file.
be: Гэта значыць, што вы дазволілі ўбудове стварыць пустую табліцу ці загрузілі ўжо існую табліцу з CSV, XML ці HTML файла.

en: Then you can edit your data or change the structure of your table (e.g. by inserting or deleting rows or columns, swaping rows or columns or sorting them) and select specific table options like alternating row colors or whether to print the name or description, if you want.
be: Пасля вы можаце рэдагаваць вашы дадзеныя ці змяняць структуру табліцы (напрыклад дадаючы шэрагі ці слупкі, змяняючы месцамі шэрагі ці слупкі, ці сартуючы іх) і выбіраць спецыфічныя опцыі табліцы, такія як альтэрнатыўны колер фону радка і адлюстраванне імя і апісанні.

en: To easily add a link or an image to a cell, use the provided buttons. Those will ask you for the URL and a title. Then you can click into a cell and the corresponding HTML will be added to it for you.
be: Для таго, каб дадаць малюначак ці спасылку ў вочка,  выкарыстоўвайце адпаведныя кнопкі.

en: To insert the table into a page, post or text-widget, copy the shortcode <strong>[table id=%s /]</strong> and paste it into the corresponding place in the editor.
be: Для таго, каб дадаць табліцу на старонку, у пост ці ў тэкставы виджет, скапіюйце код <strong>[table id=%s /]</strong> і змесціце ў соответствуещее месца ў рэдактары.

en: You can also select the desired table from a list (after clicking the button &quot;%s&quot; in the editor toolbar) and the corresponding shortcode will be added for you.
be: Вы гэтак жа можаце абраць жаданую табліцу са спісу (для гэтага трэба націснуць кнопку &quot;%s&quot; на панэлі прылад рэдактара)  і адпаведны код будзе дададзены.

en: Tables can be styled by changing and adding CSS commands.
be: Вонкавы выгляд табліцы можа быць зменены з дапамогай дадання і змены CSS дырэктыў.

en: The plugin ships with default CSS Stylesheets, which can be customized with own code or replaced with other Stylesheets.
be: Убудова падаецца з лістом стыляў па змаўчанні, які можа быць дапоўнены вашым уласным кодам ці заменены на іншы ліст стыляў.

en: For this, each table is given certain CSS classes that can be used as CSS selectors.
be: Для гэтага кожная табліца забяспечана сваімі класамі ў лісце стыляў, якія могуць быць использованны як селектары стыляў.

en: Please see the <a href="%s">documentation</a> for a list of these selectors and for styling examples.
be: Спісы селектараў і прыклады стыляў вы можаце знайсці ў <a href="%s">дакументацыі</a>.

en: More Information and Documentation
be: Інфармацыя і дакументацыя.

en: Help and Support
be: Помощ і падтрымка

en: If you do not find an answer there, please <a href="%s">open a new thread</a> in the WordPress Support Forums with the tag &quot;wp-table-reloaded&quot;.
be: Калі вы не знайшлі адказ на сваё пытанне, калі ласка, <a href="%s">стварыце новую тэму</a> на форуме падтрымкі WordPress з ключавым словам &quot;wp-table-reloaded&quot;.

en: Author and License
be: Аўтар  і ліцэнзія

en: This plugin was written by <a href="%s">Tobias B&auml;thge</a>.
be: Убудова напісала <a href="%s">Tobias B&auml;thge</a>

en: It is licensed as Free Software under GPL 2.
be: Праграма распаўсюджваецца па ліцэнзіі GPL 2.

en: Please rate the plugin in the <a href="%s">WordPress Plugin Directory</a>.
be: Калі ласка дайце адзнаку ўбудове ў <a href="%s"> дырэкторыі ўбудоў WordPress</a>.

en: Donations and good ratings encourage me to further develop the plugin and to provide countless hours of support. Any amount is appreciated! Thanks!
be: Ахвяраванні і высокія рэйтынгі дапамагаюць далейшаму развіццю ўбудовы і яго падтрымцы. Вітаецца любое ахвяраванне! Дзякуй!

en: Credits and Thanks
be: Падзяка

en: Thanks go to <a href="http://alexrabe.boelinger.com/">Alex Rabe</a> for the original wp-Table plugin,
be: Дзякуй за тое, што звярнуліся на <a href="http://alexrabe.boelinger.com/">Alex Rabe</a> для таго, каб атрымаць wp-Table убудова,

en: Allan Jardine for the <a href="http://www.datatables.net/">DataTables jQuery plugin</a>,
be: Allan Jardine за ўбудовай <a href="http://www.datatables.net/">DataTables jQuery </a>,

en: Christian Bach for the <a href="http://www.tablesorter.com/">Tablesorter jQuery plugin</a>,
be: Christian Bach за ўбудовай <a href="http://www.tablesorter.com/">Tablesorter jQuery</a>,

en: Soeren Krings for its extension <a href="http://tablesorter.openwerk.de/">Tablesorter Extended</a>,
be: Soerenu Kringsovi за яго пашырэнне <a href="http://tablesorter.openwerk.de/">Tablesorter Extended</a>,

en: the submitters of translations:
be: перакладнікам:

en: %s (thanks to %s)
be: %s (дзякуючы %s)

en: and to all donors, contributors, supporters, reviewers and users of the plugin!
be: і ўсім фундатарам, распрацоўнікам, аглядальнікам і тым хто выкарыстоўвае ўбудова!

en: Debug and Version Information
be: Адладка і інфармацыя пра версіі

[ctx: expand]
en: Hide
be: Схаваць

en: Expand
be: Адлюстраваць

en: You are using the following versions of the software.
be: Вы выкарыстоўваеце слудующую версію праграмы.

en: Please provide this information in bug reports.
be: Падайце гэту інфармацыю як справаздача пра памылку.

en: Plugin installed
be: Убудова ўсталяваны.

en: To add a new table, enter its name, a description (optional) and the number of rows and columns.
be: Для таго, каб дадаць новую табліцу ўвядзіце яе імя, апісанне (опционно) і пакажыце колькасць шэрагаў і калонак.

en: You may also add, insert or delete rows and columns later.
be: Вы можаце дадаць ці выдаліць шэрагі і калонкі пазней.

en: Table Name
be: Імя табліцы

en: Enter Table Name
be: Пакажыце імя табліцы

en: Description
be: Апісанне

en: Enter Description
be: Увядзіце апісанне

en: Number of Rows
be: Колькасць шэрагаў

en: Number of Columns
be: Колькасць калонак

en: Add Table
be: Дадаць табліцу

en: This is a list of all available tables.
be: Спіс усіх даступных табліц.

en: You may insert a table into a post or page here.
be: Тут вы можаце дадаць табліцу ў паведамленне ці на старонку.

en: Click the &quot;%s&quot; link after the desired table and the corresponding shortcode will be inserted into the editor (<strong>[table id=&lt;ID&gt; /]</strong>).
be: Націсніце на спасылку &quot;%s&quot; пасля жаданай табліцы і адпаведны код будзе дададзены ў рэдактар  (<strong>[table id=&lt;ID&gt; /]</strong>).

en: Insert
be: Змясціць

en: Action
be: Дзеянне

en: This is a preview of your table.
be: Папярэдні прагляд вашай табліцы.

en: Because of CSS styling, the table might look different on your page!
be: Дзякуючы лісту стыляў, вонкавы выгляд табліцы на вашай старонцы можа адрознівацца.

en: The JavaScript libraries are also not available in this preview.
be: JavaScript бібліятэкі таксама не даступныя для папярэдняга прагляду.

en: On this page, you can edit the content of the table.
be: На гэтай старонцы вы можаце рэдагаваць змесціва табліцы.

en: It is also possible to change the table structure by inserting, deleting, moving, and swapping columns and rows.
be: Таксама, магчыма змяняць структуру табліцы шляхам дадання, выняткі і перасоўванні шэрагаў і калонак.

en: Table Information
be: Інфармацыя пра табліцу

en: Table ID
be: ID табліцы

en: Last Modified
be: Дата апошняй змены

en: by
be: карыстачом

en: Save and go back
be: Захаваць і вярнуцца

en: Cancel
be: Адмена

en: Table Contents
be: Змесціва табліцы

en: Data Manipulation
be: Маніпуляцыя дадзенымі

en: Insert Link
be: Змясціць спасылку

en: Insert Image
be: Змясціць малюнак

en: ascending
be: па ўзрастанні

en: descending
be: па змяншэнні

en: Sort table by column %s in %s order
be: Адсартаваць табліцы па слупку %s у %s парадку

en: Sort
be: Адсартаваць

[ctx: item]
en: Hide
be: Схаваць

[ctx: item]
en: Unhide
be: Адлюстраваць

[ctx: hide_unhide]
en: Selected rows: %s %s
be: Абраць шэрагі: %s %s

[ctx: hide_unhide]
en: Selected columns: %s %s
be: Абраць калонкі: %s %s

en: Combine cells in a row:
be: Аб'яднаць вочкі ў шэраг:

en: Add colspan
be: Дадаць colspan

en: Combine cells in a column:
be: Аб'яднаць вочкі ў слупок:

en: Add rowspan
be: Дадаць rowspan

en: Insert row
be: Змясціць шэраг

en: Delete
be: Выдаліць

[ctx: insert_delete]
en: Selected rows: %s %s
be: Абраць шэрагі: %s %s

en: Insert column
be: Змясціць слупок

[ctx: insert_delete]
en: Selected columns: %s %s
be: Абраць слупкі: %s %s

en: Add %s row(s)
be: Дадаць %s  шэрагі

en: Add
be: Дадаць

en: Add %s column(s)
be: Дадаць %s слупкі

en: Swap rows %s and %s
be: Памяняць месцамі %s і %s

en: Swap
be: Памяняць месцамі

en: Swap columns %s and %s
be: Памяняць месцамі слупкі %s і %s

en: before
be: перад

en: after
be: пасля

en: Move row %s %s row %s
be: Пасунуць шэраг %s %s шэраг %s

en: Move
be: Пасунуць

en: Move column %s %s column %s
be: Пасунуць слупок %s %s слупок %s

en: Table Styling Options
be: Налады стылю табліцы

en: These settings will only be used for this table.
be: Гэтыя ўсталёўкі будуць использованны толькі для гэтай табліцы.

en: Alternating row colors
be: Альтэрнатыўныя колеры шэрагаў

en: Every second row has an alternating background color.
be: Кожны другі шэраг будзе мець альтэрнатыўны колер фону.

en: Row Highlighting
be: Падсвятленне шэрагу

en: Highlight a row by changing its background color while the mouse cursor hovers above it.
be: Шэраг падсвятляецца шляхам змены колеру фону, калі на яго наводзіцца курсор мышы.

en: Table head
be: Загаловак табліцы

en: The first row of your table is the table head (HTML tags &lt;thead&gt; and &lt;th&gt;).
be: Превый шэраг вашай табліцы гэта яе загаловак (яму прысвоены HTML tag &lt;th&gt;)

en: Table footer
be: Футер табліцы

en: The last row of your table is the table footer (HTML tags &lt;tfoot&gt; and &lt;th&gt;).
be: Апошні шэраг вашай табліцы з'яўляецца яе футером.

en: above
be: над

en: below
be: пад

en: The Table Name shall be written %s the table (HTML tag &lt;h2&gt;).
be: Имя таблицы должно быть написано %s the table (HTML tag &lt;h2&gt;).

en: Table Description
be: Апісанне табліцы

en: The Table Description shall be written %s the table.
be: Имя таблицы должно быть написано %s the table.

en: Use JavaScript library
be: Выкарыстоўваць JavaScript бібліятэку

en: You can change further settings for this library below.
be: Вы можаце змяніць налады гэтай бібліятэкі ніжэй.

en: The table will then be sortable by the visitor.
be: Сартаванне гэтай табліцы будзе даступная карыстачу.

en: Yes, use the &quot;%s&quot; JavaScript library with this table.
be: Так, выкарыстоўваць &quot;%s&quot; JavaScript бібліятэку для гэтай табліцы.

en: You must enable the use of a JavaScript library on the &quot;%s&quot; screen first.
be: Вы павінны ўключыць падтрымку JavaScript бібліятэкі на &quot;%s&quot;.

en: DataTables JavaScript Features
be: JavaScript магчымасці базы дадзеных.

en: You can enable certain features for the DataTables JavaScript library here.
be: Тут вы можаце ўключыць некаторыя магчымасці для базы дадзеных JavaScript.

en: More information on these features can be found on the <a href="http://www.datatables.net/">DataTables website</a>.
be: За дадатковай інфармацыяй звяртайцеся на <a href="http://www.datatables.net/">сайт DataTables</a>.

en: You can currently not change these options, because you have not enabled the &quot;DataTables&quot; or the &quot;DataTables+TableTools&quot; JavaScript library on the &quot;%s&quot; screen.
be: У дадзены момант гэтыя опцыі змяніць нельга, таму што вы не актывавалі  &quot;DataTables&quot; ці &quot;DataTables+TableTools&quot; JavaScript бібліятэку на &quot;%s&quot;.

en: It is not possible to use these features with the &quot;Tablesorter&quot; or &quot;Tablesorter Extended&quot; libraries.
be: Гэтыя функцыі нельга выкарыстоўваць у спалучэнні з &quot;Tablesorter&quot; ці &quot;Tablesorter Extended&quot; бібліятэкамі.

en: Sorting
be: Сартаванне

en: Yes, enable sorting of table data by the visitor.
be: Так, дазволіць карыстачам сартаваць табліцу.

en: Pagination
be: Нумарацыя старонак

en: Yes, enable pagination (showing only a certain number of rows) of the table by the visitor.
be: Уключыць разбіўку табліцы на старонкі (адлюстроўваць толькі вызначаны лік радкоў).

en: Show %1$s rows of the table per page.
be: Адлюстроўваць %1$s радкоў табліцы на старонку.

en: Length Change
be: Змяніць длинну

en: Yes, allow the visitor to change the number of rows shown when using pagination.
be: Дазволіць карыстачу змяняць колькасць шэрагаў пры выкарыстанні нумарацыі старонак.

en: Filtering
be: Фільтраванне

en: Yes, enable the visitor to filter or search the table. Only rows with the search word in them are shown.
be: Дазволіць карыстачу фільтраваць і шукаць табліцу. Адлюстраваны толькі шэрагі з шуканым словам.

en: Info Bar
be: Панэль інфармацыі

en: Yes, show the table information display. This shows information and statistics about the currently visible data, including filtering.
be: Так, адлюстроўваць інфармацыю табліцы. Тут адлюстравана інфармацыя і статыстыка пра бягучыя бачныя дадзеныя, уключаючы фільтраванне.

en: TableTools
be: Прылады табліцы

en: Yes, activate the TableTools functions (Copy to Clipboard, Save to CSV, Save to XLS, Print Table) for this table.
be: Так, активаровать функцыю "прылады табліцы" ( "скапіяваць у буфер абмену", "захаваць у CSV", "захаваць у XLS", "надрукаваць табліцу") для гэтай табліцы.

en: This option can only be used with the &quot;DataTables+TableTools&quot; JavaScript library.
be: Гэту опцыю магчыма выкарыстоўваць толькі з &quot;DataTables+TableTools&quot; JavaScript бібліятэкай.

en: Custom Commands
be: Карыстацкія каманды

en: Enter additional DataTables JavaScript parameters that will be included with the script call here.
be: Увесці дадатковыя DataTables JavaScript параметры якія будуць добавленны да выкліку гэтага скрыпту.

en: For advanced use only. Read the <a href="http://www.datatables.net/">DataTables documentation</a> before.
be: Для дасведчаных карыстачоў. Спачатку прачытайце <a href="http://www.datatables.net/">DataTables documentation</a>.

en: Custom Data Fields
be: Палі вызначаныя карыстачом

en: Custom Data Fields can be used to add extra metadata to a table.
be: Палі вызначаныя карыстачом могуць выкарыстоўвацца для дадання дадатковай meta-дадзеных у табліцу.

en: For example, this could be information about the source or the creator of the data.
be: Напрыклад, гэта можа быць інфармацыя пра крыніцу ці стваральніку інфармацыі.

en: You can show this data in the same way as tables by using the shortcode <strong>[table-info id=%s field="&lt;field-name&gt;" /]</strong>.
be: Вы можаце паказваць гэта інфармацыю гэтак жа як і табліцы, з дапамогай выкарыстання кода <strong>[table-info id=%s field="&lt;field-name&gt;" /]</strong>.

en: Field Name
be: Імя поля

en: Value
be: Значэнне

en: Delete Field
be: Выдаліць поле

en: View shortcode
be: Паглядзець код

en: To add a new Custom Data Field, enter its name (only lowercase letters, numbers, _ and -).
be: Каб паказаць новае поле вызначанае карыстачом, увядзіце гэта імя (толькі вялікімі літарамі, лікамі, _і-).

en: Custom Data Field Name
be: Імя поля вызначанага карыстачом

en: Other actions
be: Іншыя дзеянні

en: Delete Table
be: Выдаліць табліцу

en: Export Table
be: Экспартаваць табліцу

en: It is recommended to export and backup the data of important tables regularly.
be: Рэкамендуецца рэгулярна захоўваць рэзервовую копію.

en: Select the table, the desired export format and (for CSV only) a delimiter.
be: Абраць табліцу, фармат экспарту і (толькі для CSV) падзельнік.

en: You may choose to download the export file. Otherwise it will be shown on this page.
be: Вы можаце запампаваць экспарт-файл, інакш ён будзе адлюстраваны на гэтай старонцы.

en: Be aware that only the table data, but no options or settings are exported.
be: Ведайце, што экспартуюцца толькі дадзеныя табліцы, а не настрайки і ўсталёўкі.

en: To backup all tables, including their settings, at once use the &quot;%s&quot; button in the &quot;%s&quot;.
be: Для таго, каб захаваць табліцы і ўсталёўкі выкарыстоўвайце &quot;%s&quot; кнопку ў  &quot;%s&quot;.

en: Create and Download Dump File
be: Стварыць і загрузіць Dump File

en: Select Table to Export
be: Абраць табліцу для экспарту

en: Select Export Format
be: Абраць фармат экспарту

en: Select Delimiter to use
be: Абраць падзельнік

en: Only needed for CSV export.
be: Трэба толькі для CSV экспарту.

en: Download file
be: Загрузіць файл

en: Yes, I want to download the export file.
be: Так, я жадаю загрузіць экспартаваны файл

en: You should <a href="%s">add</a> or <a href="%s">import</a> a table to get started!
be: Для таго, каб пачаць, вам трэба <a href="%s">дадаць</a> ці <a href="%s">імпартаваць</a> табліцу!

en: WP-Table Reloaded can import tables from existing data.
be: WP-Table Reloaded можа імпартаваць табліцы з ужо існых дадзеных.

en: This may be a CSV, XML or HTML file, each with a certain structure.
be: Гэта можа быць CSV, XML ці HTML файл, кожны з вызначанай структурай.

en: To import an existing table, please select its format and the source for the import.
be: Для таго, каб імпартаваць ужо існую табліцу, абярыце фармат і крыніца імпартавання.

en: You can also decide, if you want to import it as a new table or replace an existing table.
be: Вы можаце імпартаваць табліцу як новую ці замяніць ужо існую.

en: Select Import Format
be: Абраць фармат імпарту.

en: Add or Replace Table?
be: Дадаць ці замяніць табліцу?

en: Add as new Table
be: Дадаць табліцу як новую

en: Replace existing Table
be: Замяніць існую табліцу

en: Select existing Table to Replace
be: Абраць існую табліцу для замены

en: Select source for Import
be: Абраць крыніцу імпарту

en: File upload
be: Загрузка файла

en: URL
be: URL адрас

en: Manual input
be: Ручное даданне

en: File on server
be: Файл на серверы

en: Select File with Table to Import
be: Абраць файл з табліцай для імпарту

en: URL to Import Table from
be: URL адрас з якога будзе импортированна табліца

en: Path to file on server
be: Шлях да файла на серверы.

en: Paste data with Table to Import
be: Устаўце дадзеныя ўтрымоўвалыя табліцу, якую будзеце імпартаваць.

en: Import Table
be: Імпартаваць табліцу

en: Import from original wp-Table plugin
be: Імпартаваць з арыгінальнага wp-Table убудовы.

en: Import
be: Імпартаваць

en: Bulk actions:
be: Масавыя дзеянні:

en: Import Tables
be: Імпартаваць табліцы

en: wp-Table by Alex Rabe seems to be installed, but no tables were found.
be: wp-Table быў усталяваны, але ніводнай табліцы не найденно.

en: You may add, edit, copy, delete or preview tables here.
be: Тут вы можаце дадаваць, рэдагаваць ці ажыццяўляць папярэдні прагляд табліцы.

en: Each table has a unique ID that needs to be adjusted in that shortcode.
be: Кожная табліца мае ўнікальны ID які трэба паказаць у гэтым кодзе.

en: You can also click the button &quot;%s&quot; in the editor toolbar to select and insert a table.
be: Для таго, каб абраць і ўставіць табліцу вы можаце гэтак жа націснуць кнопку &quot;%s&quot; на панэлі рэдагавання.

en: (no name)
be: (імя не указанно)

en: (no description)
be: (без апісання)

en: Edit %s
be: Рэдагаваць %s

en: Shortcode
be: Код

en: Copy
be: Капіяваць

en: Export
be: Экспартаваць

en: Preview of Table %s
be: Папярэдні прагляд табліцы  %s

en: Preview
be: Папярэдні просмот

en: Copy Tables
be: Скапіяваць табліцы

en: Delete Tables
be: Выдаліць табліцы

en: WP-Table Reloaded has several options which affect the plugin behavior in different areas.
be: WP-Table Reloaded мае некалькі налад, якія адказваюць за паводзіны ўбудовы ў розных абласцях.

en: Frontend Options influence the output and used features of tables in pages, posts or text-widgets.
be: Налады тэмы ўплываюць на адлюстраванне табліц на старонках,у  пастах і тэкставых виджетах.

en: The Backend Options control the plugin's admin area, e.g. the &quot;%s&quot; screen.
be: Налады адмін часткі ставяцца да старонкі кіравання ўбудовай (&quot;%s&quot;).

en: Edit Table
be: Рэдагаваць

en: Administrators have access to further Admin Options.
be: Адміністратары маюць доступ да большага ліку налад.

en: Frontend Options
be: Налады вонкавага выгляду

en: JavaScript library
be: JavaScript бібліятэка

en: Yes, enable the use of a JavaScript library.
be: Уключыць выкарыстанні JavaScript бібліятэк.

en: WP-Table Reloaded includes three JavaScript libraries that can add useful features, like sorting, pagination, and filtering, to a table.
be: WP-Table Reloaded уключае тры JavaScript бібліятэкі з дапамогай якіх вы можаце дадаць у табліцу сартаванне, пастаронкавае адлюстраванне і фильтрованине.

en: Select the library to use:
be: Абераце билиотеку для выкарыстання:

en: recommended
be: рекомендованно

en: (You can read more about each library's features on the <a href="%s">plugin's website</a>.)
be: (Больш інфармацыі пра ўласцівасці кожнай бібліятэкі вы можаце атрымаць на <a href="%s">вэбсайт убудовы</a>.)

en: Default CSS
be: CSS па змаўчанні

en: Yes, include and load the plugin's default CSS Stylesheets. This is highly recommended, if you use one of the JavaScript libraries!
be: Выкарыстоўваць CSS па змаўчанні. Гэта рэкамендуецца ў выпадку выкарыстання бібліятэкі JavaScript.

en: Custom CSS
be: Карыстацкі CSS

en: Yes, include and load the following custom CSS commands.
be: Выкарыстоўваць дырэктывы карыстацкага CSS.

en: This should be used to change the table layout and styling.
be: Выкарыстоўвайце гэта для изменеия вонкавага выгляду і стыляў табліцы.

en: You can get styling examples from the <a href="%s">FAQ</a>.
be: Вы можаце атрымаць прыклады стыляў у <a href="%s">FAQ</a>.

en: Information on available CSS selectors can be found in the <a href="%s">documentation</a>.
be: Інфармацыю пра даступныя  CSS дырэктывах можаце знайсці ў <a href="%s">дакументацыі</a>.

en: Links in new window
be: Адкрыць спасылку ў новым акне.

en: Yes, open links that are inserted with the &quot;%s&quot; button on the &quot;%s&quot; screen in a new browser window <strong>from now on</strong>.
be: Уставіць спасылкі якія былі змешчаны з помощю &quot;%s&quot; кнопкі на &quot;%s&quot; экран у новым акне браўзэра <strong>з цяперашняга моманту</strong>

en: Save Options
be: Захаваць опцыі

en: Backend Options
be: Опцыі адмін часткі

en: Exit warning
be: Адлюстроўваць папярэджанне

en: Yes, show a warning message, if I leave the &quot;%s&quot; screen and have not yet saved my changes.
be: Так, паказваць папераджальнае паведамленне, калі я жадаю пакінуць &quot;%s&quot; экран, але змены не сохраненны.

en: Growing textareas
be: Якія павялічваюцца тэкставыя палі.

en: Yes, enlarge the textareas on the &quot;%s&quot; screen when they are focussed.
be: Так, павялічыць тэкставыя палі на &quot;%s&quot; экране калі яны знаходзяцца ў фокусе.

en: Admin Options
be: Налады адміністратара

en: This area are only available to site administrators!
be: Гэта поле даступна толькі адміністратару.

en: You can therefore not change these options.
be: Вы не можаце змяніць гэтыя налады.

en: Plugin Access
be: Доступ да ўбудовы

en: To access WP-Table Reloaded, a user needs to be:
be: Для таго, каб атрымаць доступ да WP-Table Reloaded, карыстач павінен быць:

en: Plugin Options Access
be: Доступ да налад

en: To access the Plugin Options of WP-Table Reloaded, a user needs to be:
be: Для таго, каб атрымаць доступ да  Plugin Options of WP-Table Reloaded, карыстач павінен быць:

en: Admin Options, Dump file Import, and Manual Plugin Uninstall are always accessible by Administrators only, regardless of this setting.
be: Налады адміністратара, імпарт файла і ручное выдаленне ўбудовы даступна толькі адміністратару, не залежна ад налад.

en: Plugin Language
be: Мова ўбудовы

en: WP-Table Reloaded shall be shown in this language:
be: WP-Table Reloaded павінен адлюстроўвацца на гэтай мове:

en: WordPress Default (currently %s)
be: WordPress Default  (бягучае %s)

en: Admin menu entry
be: Уваход у меню адмін часткі

en: WP-Table Reloaded shall be shown in this section of the admin menu:
be: WP-Table Reloaded павінен адлюстроўвацца ў гэтай секцыі меню адмін часткі:

en: Tools
be: Налады

en: Posts
be: Пасты

en: Pages
be: Старонкі

en: Plugins
be: Убудовы

en: Settings
be: Усталёўкі

en: Dashboard
be: Панэль кіравання

en: Top-Level
be: Верхні ўзровень

en: Frontend Edit Link
be: Рэдагаванне вонкавага выгляду.

en: Yes, show an "Edit" link to users with sufficient rights near every table on the frontend.
be: Так, паказваць спасылку  "Рэдагаваць" каля кожнай табліцы, карыстачу меламу досыць мае рацыю.

en: WordPress Search
be: Пошук па WordPress.

en: Yes, the WordPress Search shall also find posts and pages that contain the search term inside a table.
be: Адлюстроўваць вынікі пошуку па пастах і старонкам пры пошуку па вочках табліцы.

en: Remove upon Deactivation
be: Выдаліць пры дэактывацыі

en: Yes, remove all plugin related data from the database when the plugin is deactivated.
be: Пры дэактывацыі ўбудовы выдаліць усю інфармацыю пра ўбудову.

en: Should be activated directly before deactivation only!
be: Актывацыя павінна быць праведзена вылучна перад дэактывацыяй!

en: WP-Table Reloaded Data Export and Backup
be: Захаванне і экспарт інфармацыі па WP-Table Reloaded

en: WP-Table Reloaded can export and import a so-called dump file that contains all tables, their settings and the plugin's options.
be: WP-Table Reloaded можа экспартаваць і імпартаваць дамп-файлы якія ўтрымоўваюцца ва ўсіх табліцах, іх усталёўкі і опцыі ўбудовы.

en: This file can be used as a backup or to move all data to another WordPress site.
be: Гэты файл можа быць скарыстаны як рэзервовая копія ці для перасоўвання ўсёй інфармацыі на іншай WordPress сайт.

en: Export a dump file
be: экспартаваць дамп-файл

en: To export all Tables and their settings, click the button below to generate and download a dump file.
be: Каб экспартаваць усе табліцы і іх налады, націсніце на слудующую кнопку для стварэння і загрузкі дамп-файла.

en: <strong>Warning</strong>: Do <strong>not</strong> edit the content of that file under any circumstances as you will destroy the file!
be: <strong>Увага</strong>: не пры якіх акалічнасцях <strong>не рэдагуйце</strong> гэты файл. Вы можаце яго знішчыць!

en: Import a dump file
be: Імпартаваць дамп-файл

en: To import a WP-Table Reloaded dump file and restore the included data, upload the file from your computer.
be: Для таго, каб імпартаваць WP-Table Reloaded  дамп-файл і аднавіць усю інфармацыю, загрузіце файл з вашага кампутара.

en: All current data of this WP-Table Reloaded installation (Tables, Options, Settings) <strong>WILL BE OVERWRITTEN</strong> with the data from the file!
be: Усе бягучыя дадзеныя гэтай табліцы WP-Reloaded усталёўка (Табліцы, Параметры, Налады) <strong> будуць перазапісаны </ STRONG> з дадзенымі з файла!

en: Do not proceed, if you do not understand this!
be: Не працягвайце, калі вы гэтага не разумееце!

en: It is highly recommended to export and backup the data of this installation before importing another dump file (see above).
be: Настойліва рэкамендуецца для экспарту і рэзервовага капіявання дадзеных гэтай усталёўкі перад імпартам наступнага файла дампа (гл. вышэй).

en: Select Dump File
be: Абраць дамп-файл

en: Import Dump File
be: Імпартаваць дамп-файл

en: Manually Uninstall WP-Table Reloaded
be: Уручную выдаліць WP-Table Reloaded

en: Uninstalling <strong>will permanently delete</strong> all tables, data, and options, that belong to WP-Table Reloaded from the database, including all tables you added or imported.
be: <strong>Выдаленне</strong> убудовы пацягне за сабой выдаленне ўсіх табліц, дадзеных і параметраў, якія прыналежаць да WP-Reloaded, з базы дадзеных, у тым ліку з усіх табліц што вы дадалі ці імпартавалі.

en: You will manually need to remove the plugin's files from the plugin folder afterwards.
be: За тым вам неабходна ўручную выдаліць файлы ўбудовы з тэчкі ўбудоў.

en: Be very careful with this and only click the button if you know what you are doing!
be: Будзьце вельмі асцярожныя з гэтым і націсніце на кнопку,толькі ў тым выпадку, калі вы ведаеце, што робіце!

en: Uninstall Plugin WP-Table Reloaded
be: Выдаліць убудову WP-Table Reloaded

en: Plugin deactivated successfully.
be: Убудова дэактываваны паспяхова

en: All tables, data and options were deleted. You may now manually remove the plugin's subfolder from your WordPress plugin folder or use the "Delete" link on the Plugins page.
be: Былі выдалены ўсе табліцы, дадзеныя і параметры. Зараз Вы можаце ўручную выдаліць тэчку ўбудовы з тэчкі ўбудоў WordPress ці выкарыстоўвайце "Delete" спасылкі на старонцы Ўбудовы.

note: Description of an extension
en: This plugin allows you to create and easily manage tables in the admin-area of WordPress. A comfortable backend allows an easy manipulation of table data. You can then include the tables into your posts, on your pages or in text widgets by using a shortcode or a template tag function. Tables can be imported and exported from/to CSV, XML and HTML.
be: Гэта ўбудова дазваляе вам ствараць і лёгка кіраваць табліцамі ў адмін-пляцы WordPress. Зручныя бэкэнды дазваляюць лёгка маніпуляваць таблічнымі дадзенымі. Вы можаце ўключаць табліцы ў вашым пасце, на сваіх старонках ці ў тэксце з дапамогай виджетов Shortcode ці тэг шаблону функцыі. Табліцы могуць быць імпартаваны і экспартаваны ў / з CSV, XML і HTML.
