Themes - Twenty Twenty-Two - en to ca translation catalogue (193 entries)

note: Description of the theme
en: Built on a solidly designed foundation, Twenty Twenty-Two embraces the idea that everyone deserves a truly unique website. The theme’s subtle styles are inspired by the diversity and versatility of birds: its typography is lightweight yet strong, its color palette is drawn from nature, and its layout elements sit gently on the page. The true richness of Twenty Twenty-Two lies in its opportunity for customization. The theme is built to take advantage of the Site Editor features introduced in WordPress 5.9, which means that colors, typography, and the layout of every single page on your site can be customized to suit your vision. It also includes dozens of block patterns, opening the door to a wide range of professionally designed layouts in just a few clicks. Whether you’re building a single-page website, a blog, a business website, or a portfolio, Twenty Twenty-Two will help you create a site that is uniquely yours.
ca: Desenvolupat sobre una base dissenyada de manera sòlida, Twenty Twenty-Two adopta la idea que tothom mereix un lloc web realment únic. Els estils subtils del tema s'inspiren en la diversitat i versatilitat dels ocells: la seva tipografia és lleugera però robusta, la seva paleta de colors s'extreu de la natura i els seus elements de disseny s'assenten suaument a la pàgina. La veritable riquesa de Twenty Twenty-Two rau en les seves possibilitats de personalització. El tema està creat per aprofitar les característiques d'edició completa del lloc introduïdes al WordPress 5.9, el que significa que els colors, la tipografia i el disseny de cada pàgina del vostre lloc web es poden personalitzar per adaptar-se a la vostra visió. També inclou desenes de patrons de blocs, que obren la porta a una àmplia gamma de dissenys creats professionalment amb només uns quants clics. Tant si esteu creant un lloc web d'una sola pàgina, un blog, un lloc web empresarial o un portafoli, Twenty Twenty-Two us ajudarà a crear un lloc web exclusivament vostre.

[ctx: Duotone name]
en: Default filter
ca: Filtre predeterminat

[ctx: Style variation name]
en: Swiss
ca: Suís

[ctx: Style variation name]
en: Pink
ca: Rosa

[ctx: Style variation name]
en: Blue
ca: Blau

en: Search
ca: Cerca

[ctx: label]
en: Search
ca: Cerca

[ctx: Template part name]
en: Footer
ca: Peu de pàgina

[ctx: Template part name]
en: Header (Dark, small)
ca: Capçalera (Fosca, petita)

[ctx: Template part name]
en: Header (Dark, large)
ca: Capçalera (Fosca, gran)

[ctx: Template part name]
en: Header
ca: Capçalera

[ctx: Custom template name]
en: Page (No Separators)
ca: Pàgina (sense separadors)

[ctx: Custom template name]
en: Single Post (No Separators)
ca: Entrada individual (sense separadors)

[ctx: Custom template name]
en: Page (Large Header)
ca: Pàgina (capçalera gran)

[ctx: Custom template name]
en: Blank
ca: Buit

[ctx: Duotone name]
en: Primary and tertiary
ca: Principal i terciari

[ctx: Duotone name]
en: Primary and secondary
ca: Principal i secundari

[ctx: Duotone name]
en: Primary and background
ca: Principal i fons

[ctx: Duotone name]
en: Foreground and tertiary
ca: Primer pla i terciari

[ctx: Duotone name]
en: Foreground and secondary
ca: Primer pla i secundari

[ctx: Duotone name]
en: Foreground and background
ca: Primer pla i fons

[ctx: Gradient name]
en: Diagonal background to tertiary
ca: Fons diagonal a terciari

[ctx: Gradient name]
en: Diagonal tertiary to background
ca: Diagonal terciària al fons

[ctx: Gradient name]
en: Diagonal background to secondary
ca: Fons diagonal a secundari

[ctx: Gradient name]
en: Diagonal secondary to background
ca: Diagonal secundària al fons

[ctx: Gradient name]
en: Diagonal primary to foreground
ca: Diagonal principal a primer pla

[ctx: Gradient name]
en: Vertical tertiary to background
ca: Vertical terciari al fons

[ctx: Gradient name]
en: Vertical secondary to background
ca: Vertical secundari al fons

[ctx: Gradient name]
en: Vertical secondary to tertiary
ca: Vertical secundari a terciari

[ctx: Color name]
en: Tertiary
ca: Terciari

[ctx: Color name]
en: Secondary
ca: Secundari

[ctx: Color name]
en: Primary
ca: Principal

[ctx: Color name]
en: Background
ca: Fons

[ctx: Color name]
en: Foreground
ca: Primer pla

[ctx: Font family name]
en: System Font
ca: Tipus de lletra del sistema

en: Text-based grid of posts
ca: Graella d'entrades basada en text

en: Simple blog posts
ca: Entrades senzilles del blog

en: Large post titles
ca: Títols de les entrades grans

en: Irregular grid of posts
ca: Graella irregular d'entrades

en: Grid of image posts
ca: Graella d'entrades d'imatges

en: Grid of posts
ca: Graella d'entrades

en: Default posts
ca: Entrades predeterminades

en: The Grand Theater<br>154 Eastern Avenue<br>Maryland NY, 12345
ca: Teatre Municipal de l'Escorxador <br>C. de Lluís Companys s/n <br>Lleida, 25003

en: Location
ca: Ubicació

en: February, 12 2021
ca: 12 de febrer de 2021

en: Date
ca: Data

en: <em>Flutter</em>, a collection of bird-related ephemera
ca: <em>Flutter</em>, una col·lecció relacionada amb els ocells

en: Poster with right sidebar
ca: Pòster amb barra lateral dreta

en: Grid of posts with left sidebar
ca: Graella d'entrades amb una barra lateral a l'esquerra

en: Blog posts with left sidebar
ca: Entrades del blog amb una barra lateral a l'esquerra

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Blog posts with right sidebar
ca: Entrades del blog amb una barra lateral a la dreta

en: POSTS
ca: ENTRADES

en: WELCOME
ca: US DONEM LA BENVINGUDA

en: <em>Goldfinch </em><br><em>&amp; Sparrow</em>
ca: <em>Cadernera</em><br><em>i pardal</em>

en: Page layout with two columns
ca: Disseny de pàgina amb dues columnes

en: Oh hello. My name’s Angelo, and you’ve found your way to my blog. I write about a range of topics, but lately I’ve been sharing my hopes for next year.
ca: Hola. Em dic Àngel, i heu arribat al meu blog. Escric sobre temes diversos, tot i que últimament he estat compartint els meus desitjos per a l'any que ve.

en: An illustration of a bird in flight
ca: Una il·lustració d'un ocell en vol

en: Screening
ca: Projecció

en: Page layout with image, text and video
ca: Disseny de pàgina amb una imatge, un text i un vídeo

en: Oh hello. My name’s Angelo, and I operate this blog. I was born in Portland, but I currently live in upstate New York. You may recognize me from publications with names like <a href="#">Eagle Beagle</a> and <a href="#">Mourning Dive</a>. I write for a living.<br><br>I usually use this blog to catalog extensive lists of birds and other things that I find interesting. If you find an error with one of my lists, please keep it to yourself.<br><br>If that’s not your cup of tea, <a href="#">I definitely recommend this tea</a>. It’s my favorite.
ca: Em dic Joana i dirigeixo aquest blog. Vaig néixer a Lleida, però actualment visc a Salt, prop de Girona. Podria ser que em reconegueu per publicacions amb noms com ara <a href="#">El trencalòs</a> o <a href="#">Xoriguers i falcons</a>. Escric per a guanyar-me la vida.<br><br>Normalment, uso aquest blog per a catalogar llargues llistes d'aus així com altres temes que em semblen interessants. Si trobeu un error en una de les meves llistes, no cal que me'l feu arribar.<br><br>Si aquest tema no us interessa, <a href="#">us recomano aquest altre</a>. També m'agrada molt.

[ctx: Short for to be determined]
en: TBD
ca: Per determinar

en: <em>Watching Birds </em><br><em>in the Garden</em>
ca: <em>Mirant ocells </em><br><em>al jardí</em>

en: Page layout with image and text
ca: Disseny de pàgina amb una imatge i un text

en: Oh hello. My name’s Edvard, and you’ve found your way to my website. I’m an avid bird watcher, and I also broadcast my own radio show every Tuesday evening at 11PM EDT. Listen in sometime!
ca: Em dic Manel, i heu arribat al meu lloc web. Soc un àvid observador d'ocells i també tinc el meu propi programa de ràdio cada dimarts a les 11 de la nit. Animeu-vos a escoltar-lo!

en: About page on solid color background
ca: Pàgina "Quant a" amb un fons de color sòlid

en: Oh hello. My name’s Jesús, and you’ve found your way to my website. I’m an avid bird watcher, and I also broadcast my own radio show on Tuesday evenings at 11PM EDT.
ca: Em dic Sandra, i heu arribat al meu lloc web. Soc una àvida observadora d'ocells i també tinc el meu propi programa de ràdio cada dimarts a les 11 de la nit. Animeu-vos a escoltar-lo!

en: Simple dark about page
ca: Pàgina "Quant a" senzilla i fosca.

en: Oh hello. My name’s Emery, and you’ve found your way to my website. I’m an avid bird watcher, and I also broadcast my own radio show on Tuesday evenings at 11PM EDT.
ca: Em dic Antònia, i heu arribat al meu lloc web. Soc una àvida observadora d'ocells i també tinc el meu propi programa de ràdio cada dimarts a les 11 de la nit. Animeu-vos a escoltar-lo!

en: An image of a bird flying
ca: Una imatge d'un ocell volant

en: About page with media on the right
ca: Pàgina "Quant a" amb els mèdia a la dreta.

en: Oh hello. My name’s Doug, and you’ve found your way to my website. I’m an avid bird watcher, and I also broadcast my own radio show on Tuesday evenings at 11PM EDT.
ca: Em dic Vicent, i heu arribat al meu lloc web. Soc un àvid observador d'ocells i també tinc el meu propi programa de ràdio cada dimarts a les 11 de la nit. Animeu-vos a escoltar-lo!

en: Image of a bird on a branch
ca: Imatge d'un ocell a una branca.

en: About page with media on the left
ca: Pàgina "Quant a" amb els mèdia a l'esquerra.

en: A podcast about birds
ca: Un podcast sobre ocells

en: Swoop
ca: Endinseu-vos

en: About page links
ca: Enllaços de la pàgina "Quant a".

en: About the hosts
ca: Quant als amfitrions

en: Support the show
ca: Recolzeu el programa

en: Listen on Spotify
ca: Escolteu a Spotify

en: Listen on iTunes Podcasts
ca: Escolteu a iTunes Podcasts

en: Watch our videos
ca: Mireu els nostres vídeos

en: A trouble of hummingbirds
ca: Un problema dels colibrís

en: Logo featuring a flying bird
ca: Logotip amb un ocell volant

en: About page links (dark)
ca: Enllaços de la pàgina "Quant a" (fosc).

en: About page with large image and buttons
ca: Pàgina "Quant a" amb una imatge gran i botons.

en: Join my mailing list
ca: Uniu-vos a la llista de correu

en: Learn about my process
ca: Coneixeu el meu procés

en: Read about me
ca: Llegiu sobre mi

en: Take a class
ca: Feu una classe

en: Support my studio
ca: Recolzeu el meu estudi

en: Purchase my work
ca: Compreu la meva feina

en: Heading and bird image
ca: Capçalera i una imatge d'un ocell

en: This page could not be found. Maybe try a search?
ca: No s'ha pogut trobar aquesta pàgina. Voleu provar una cerca?

en: 404 content
ca: Contingut 404

en: Header with tagline
ca: Capçalera amb un lema

en: Title, navigation, and social links header
ca: Capçalera amb títol, navegació i enllaços a xarxes socials

en: Title and button header
ca: Títol i capçalera del botó.

en: Text-only header with tagline and background
ca: Capçalera només de text amb un lema i fons

en: Text-only header with background
ca: Capçalera només de text amb fons

en: Logo and navigation header
ca: Logotip i capçalera de navegació

en: Small header with dark background
ca: Capçalera petita amb fons fosc

en: Logo, navigation, and social links header with background
ca: Capçalera amb logotip, navegació i enllaços a xarxes socials amb fons

en: Logo, navigation, and offset tagline Header
ca: Capçalera amb logotip, navegació i lema desplaçat

en: Logo and navigation header with background
ca: Logotip i capçalera de navegació amb fons

en: <em>The Hatchery</em>: a blog about my adventures in bird watching
ca: <em>El viver</em>: un blog sobre les meves aventures en l'observació d'aus

en: Large header with dark background
ca: Capçalera gran amb fons fosc

en: Illustration of a flying bird
ca: Il·lustració d'un ocell volant

en: Header with image background
ca: Capçalera amb una imatge de fons

en: Header with image background and overlay
ca: Capçalera amb imatge de fons i superposició

en: Default header
ca: Capçalera predeterminada

en: Centered header with navigation, social links, and background
ca: Capçalera centrada amb navegació, enllaços a xarxes socials i fons de color

en: Header with centered logo
ca: Capçalera amb logotip centrat

en: Header with centered logo and background
ca: Capçalera amb logotip centrat i fons

en: Learn More
ca: Aprèn més

en: Welcome to<br>the Aviary
ca: Un donem la benvinguda a <br>l'Aviari

en: Wide image with introduction and buttons
ca: Imatge àmplia amb introducció i botons

en: A film about hobbyist bird watchers, a catalog of different birds, paired with the noises they make. Each bird is listed by their scientific name so things seem more official.
ca: Una pel·lícula sobre observadors d'ocells aficionats, un catàleg de diferents ocells, combinat amb els sorolls que fan. Cada ocell està llistat pel seu nom científic, de manera que tot sembla més oficial.

en: Extended Trailer
ca: Tràiler ampliat

en: Video trailer
ca: Tràiler del vídeo

en: Angelo Tso<br>Edward Stilton<br>Amy Jensen<br>Boston Bell<br>Shay Ford
ca: Joana Garreta<br>Manel Cantera<br>Amy Jensen<br>Boston Bell<br>Shay Ford

en: Jesús Rodriguez<br>Doug Stilton<br>Emery Driscoll<br>Megan Perry<br>Rowan Price
ca: Sandra Puigbò<br>Vicent Belloch<br>Antònia Graner<br>Megn Perry<br>Rowan Price

en: Featuring
ca: Amb

en: <em>Warble</em>, a film about <br>hobbyist bird watchers.
ca: <em>Gorjeu</em>, una pel·lícula sobre <br>observadors d'aus aficionats.

en: Video with header and details
ca: Vídeo amb una capçalera i detalls

en: Buy Tickets
ca: Compreu tiquets

en: May 14th, 2022 @ 7:00PM<br>The Vintagé Theater,<br>245 Arden Rd.<br>Gardenville, NH
ca: 14 de Maig de 2022 @ 19:00<br>Teatre Principal<br>C. de les Barques, 15<br>València, 46002

en: SCREENING
ca: PROJECCIÓ

en: Illustration of a bird flying.
ca: Il·lustració d'un ocell volant.

en: Illustration of a bird sitting on a branch.
ca: Il·lustració d'un ocell a una branca.

en: Two images with text
ca: Dues imatges amb text

en: Join our mailing list
ca: Uniu-vos a la llista de correu

en: Watch birds<br>from your inbox
ca: Observeu els ocells<br>des de la vostra bústia d'entrada

en: Subscribe callout
ca: Crida a la subscripció.

en: $150
ca: 150 $

en: Play a leading role for our community by joining at the Falcon level. This level earns you a seat on our board, where you can help plan future birdwatching expeditions.
ca: Exerciu un paper de lideratge per a la nostra comunitat unint-vos al nivell Falcó. Aquest nivell us permet guanyar un seient a la nostra junta, on podeu ajudar a planificar futures expedicions d'observació d'ocells.

en: Falcon
ca: Falcó

en: $75
ca: 75 $

en: Join at the Sparrow level and become a member of our flock! You’ll receive our newsletter, plus a bird pin that you can wear with pride when you’re out in nature.
ca: Uniu-vos al nivell Pardal i feu-vos membre de la nostra bandada! Rebreu el nostre butlletí, a més d'un pin d'ocell que podeu portar amb orgull quan estigueu a la natura.

en: Sparrow
ca: Pardal

en: $25
ca: 25 $

en: Help support our growing community by joining at the Pigeon level. Your support will help pay our writers, and you’ll get access to our exclusive newsletter.
ca: Ajudeu a donar suport a la nostra comunitat en creixement unint-vos al nivell Colom. El vostre suport ajudarà a pagar als nostres escriptors i tindreu accés al nostre butlletí exclusiu.

en: Pigeon
ca: Colom

en: Pricing table
ca: Taula de preus

en: Emery Driscoll
ca: Antònia Graner

en: May 20th, 2022, 6 PM
ca: 20 de maig de 2022 a les 18:00

en: May 18th, 2022, 7 PM
ca: 18 de maig de 2022 a les 19:00

en: The Swell Theater<br>120 River Rd.<br>Rainfall, NH
ca: Teatreneu<br>C. de Terol, 26<br>Barcelona, 08012

en: May 16th, 2022, 6 PM
ca: 16 de maig de 2022 a les 18:00

en: The Vintagé Theater<br>245 Arden Rd.<br>Gardenville, NH
ca: Teatre Arniches<br>Av. d'Aguilera, 1<br>Alacant, 03007

en: Jesús Rodriguez
ca: Sandra Puigbò

en: May 14th, 2022, 6 PM
ca: 14 de maig de 2022 a les 18:00

en: Speaker Series
ca: Ponents

en: List of events
ca: Llista d'esdeveniments

en: Illustration of a flying bird.
ca: Il·lustració d'un ocell volant.

en: Painting of ducks in the water.
ca: Pintura d'ànecs a l'aigua.

en: Layered images with duotone
ca: Imatges en capes amb bitò

en: Read more
ca: Llegeix més

en: Jesús Rodriguez, Doug Stilton, Emery Driscoll, Megan Perry, Rowan Price, Angelo Tso, Edward Stilton, Amy Jensen, Boston Bell, Shay Ford, Lee Cunningham, Evelynn Ray, Landen Reese, Ewan Hart, Jenna Chan, Phoenix Murray, Mel Saunders, Aldo Davidson, Zain Hall.
ca: Sandra Puigbò, Vicent Belloch, Antònia Graner, Megan Perry, Rowan Price, Joana Garreta, Manel Cantera, Amy Jensen, Boston Bell, Shay Ford, Lee Cunningham, Evelynn Ray, Landen Reese, Ewan Hart, Jenna Chan, Phoenix Murray, Mel Saunders, Aldo Davidson, Zain Hall.

en: An icon representing binoculars.
ca: Una icona que representa uns prismàtics.

en: Large list of names
ca: Llista gran de noms

en: A beautiful bird featuring a surprising set of color feathers.
ca: Un ocell preciós amb un sorprenent conjunt de plomes de colors.

en: Hummingbird
ca: Colibrí

en: Hummingbird illustration
ca: Il·lustració d'un colibrí

en: Image with caption
ca: Imatge amb llegenda

en: Featured posts
ca: Entrades destacades

en: Divider with image and color (light)
ca: Separador amb una imatge i color (clar)

en: Divider with image and color (dark)
ca: Separador amb una imatge i color (fosc)

en: Footer with title, tagline, and social links on a dark background
ca: Peu de pàgina amb un títol, un lema i enllaços a xarxes socials sobre un fons fosc

en: Footer with social links and copyright
ca: Peu de pàgina amb enllaços a xarxes socials i copyright

en: Footer with query, title, and citation
ca: Peu de pàgina amb consulta, títol i cita

en: Footer with query, featured images, title, and citation
ca: Peu de pàgina amb consulta, imatges destacades, títol i cita

en: Footer with navigation and citation
ca: Peu de pàgina amb navegació i citació

en: © Site Title
ca: © Títol del lloc

en: Footer with navigation and copyright
ca: Peu de pàgina amb navegació i copyright

en: Footer with logo and citation
ca: Peu de pàgina amb logotip i citació

en: Default footer
ca: Peu de pàgina predeterminat

en: Dark footer with title and citation
ca: Peu de pàgina fosc amb un títol i una citació

en: https://wordpress.org
ca: https://ca.wordpress.org

note: Translators: WordPress link.
en: Proudly powered by %s
ca: Gràcies al %s

en: Latest posts
ca: Darreres entrades

en: Blog footer
ca: Peu de pàgina del blog

en: We are a rogue collective of bird watchers. We’ve been known to sneak through fences, climb perimeter walls, and generally trespass in order to observe the rarest of birds.
ca: Som un col·lectiu canalla d'observadors d'ocells. Se sap que ens colem a través de les tanques, ens enfilem per parets perimetrals i, en general, ens infiltrem per observar els ocells més estranys.

en: About us
ca: Quant a nosaltres

en: Footer with text, title, and logo
ca: Peu de pàgina amb un text, un títol i un logotip

en: Pages
ca: Pàgines

en: Query
ca: Consulta

en: Headers
ca: Capçaleres

en: Footers
ca: Peus de pàgina

en: Featured
ca: Destacades

note: Theme URI of the theme
en: https://wordpress.org/themes/twentytwentytwo/
ca: https://ca.wordpress.org/themes/twentytwentytwo/

note: Author URI of the theme
en: https://wordpress.org/
ca: https://ca.wordpress.org/

note: Author of the theme
en: the WordPress team
ca: L'equip del WordPress
