Themes - Twenty Thirteen - en to ca translation catalogue (96 entries)

note: Description of the theme
en: The 2013 theme for WordPress takes us back to the blog, featuring a full range of post formats, each displayed beautifully in their own unique way. Design details abound, starting with a vibrant color scheme and matching header images, beautiful typography and icons, and a flexible layout that looks great on any device, big or small.
ca: El tema 2013 de WordPress ens torna al blog, presentant una gamma completa de formats d'entrada, tots ells ben mostrats de forma única. Hi ha molts detalls de disseny, començant pel vibrant esquema de color i acabant amb imatges de capçalera a joc, icones i tipografia boniques, i una maquetació flexible que es veu fantàstica en qualsevol dispositiu, gran o petit.

en: Dark Sky
ca: Cel fosc

en: Light Sky
ca: Cel clar

en: Sunset Yellow
ca: Groc en posta de sol

en: Autumn Brown
ca: Tardor marró

note: translators: 1: Date, 2: Date, 3, Parent permalink, 4, Post title, 5: Post title.
en: Published on <time class="entry-date" datetime="%1$s">%2$s</time> in <a href="%3$s" title="Go to %4$s" rel="gallery">%5$s</a>
ca: Publicat el <time class="entry-date" datetime="%1$s">%2$s</time> en <a href="%3$s" title="Ves a %4$s" rel="gallery">%5$s</a>

en: FAMOUS ASTRONAUTS
ca: ASTRONAUTES FAMOSOS

en: Informational List
ca: Llista informativa

en: When you look at the stars and the galaxy, you feel that you are not just from any particular piece of land, but from the solar system.
ca: Quan mirem les estrelles i la galàxia, ens sentim no sols de qualsevol tros de terra en particular, sinó del sistema solar.

en: Big Quote
ca: Cita gran

en: When you look at <br>the stars and the galaxy, you feel that you are not <br>just from any particular piece of land, but from the solar system.
ca: Quan mirem <br>les estrelles i la galàxia, sentim que no sou <br>només de qualsevol tros de terra en particular, sinó del sistema solar.

en: Callout Quote
ca: Cita de la llegenda

en: Colonies
ca: Colònies

en: Space
ca: Espai

en: Write title…
ca: Escriviu un títol...

en: Decorative Columns
ca: Columnes decoratives

en: Discover More
ca: Descobriu-ne més

en: In the 1970s, NASA's Ames Research Center illustrated some explorations around what future space colonies could look like. This piece, illustrated by Rick Guidice, shows the inside of a toroidal shaped colony.
ca: En la dècada de 1970, l'Ames Research Center de la NASA va il·lustrar algunes exploracions al voltant de com podrien ser les futures colònies espacials. Aquesta peça, il·lustrada per Rick Guidice, mostra l'interior d'una colònia en forma de toroïdal.

en: Exploring Space
ca: Espai explorant

en: Informational Section
ca: Secció informativa

en: NASA Space Colony illustration, cutaway view of Bernal Sphere. The interior of the sphere is filled with greenery and houses, and a star shines brightly behind the colony.
ca: Il·lustració de la Colònia Espacial de la NASA, vista de l'esfera de Berna. L'interior de l'esfera està ple de vegetació i cases, i una estrella brilla brillantment darrere de la colònia.

en: NASA Space Colony illustration, cutaway view, exposing the interior of a toroidal colony. Trees and densely-packed housing line the inside of the torus.
ca: Il·lustració de la Colònia Espacial de la NASA, vista tallada, exposant l'interior d'una colònia toroïdal. Els arbres i les cases densament empaquetades s'alineen a l'interior del torus.

en: Solid orange square
ca: Quadrat taronja sòlid

en: NASA Space Colony illustration, interior view of a cylindrical space colony, looking out through large windows. The interior contains fields, forests, and a river snaking from the foreground into the background. Low clouds hang over the land.
ca: Il·lustració de la Colònia Espacial de la NASA, vista interior d'una colònia espacial cilíndrica, mirant a través de grans finestres. L'interior conté camps, boscos i un riu que es mofa del primer pla cap al fons. Núvols baixos pengen sobre la terra.

en: NASA Space Colony illustration, interior view of torus colony. Public spaces appear in the foreground of the torus, while housing, rolling hills, and a river snake up into the background.
ca: Il·lustració de la Colònia Espacial de la NASA, vista interior de la colònia torus. Els espais públics apareixen en el primer pla del torus, mentre s'allotgen, turons i una serp de riu al fons.

en: Solid red square
ca: Quadrat vermell sòlid

en: Decorative Gallery
ca: Galeria decorativa

en: No Shadow
ca: Sense ombra

[ctx: comments title]
note: translators: %s: The post title.
en: One thought on &ldquo;%s&rdquo;
ca: Una resposta a «%s»

en: Off-white
ca: Blanquinós

en: Beige
ca: Beix

en: Light Brown
ca: Marró clar

en: Medium Brown
ca: Marronós

en: Dark Brown
ca: Marró fosc

en: White
ca: Blanc

en: Yellow
ca: Groc

en: Light Orange
ca: Taronja clar

en: Medium Orange
ca: Taronjós

en: Red
ca: Vermell

en: Dark Gray
ca: Gris fosc

note: translators: %s: Post format name.
en: %s Archives
ca: Arxiu de %s

note: translators: Tag title.
en: Tag Archives: %s
ca: Arxiu d'etiquetes: %s

note: translators: %s: Search query.
en: Search Results for: %s
ca: Resultats de la cerca per a: %s

[ctx: header image description]
en: Star
ca: Estrella

[ctx: header image description]
en: Diamond
ca: Diamant

[ctx: header image description]
en: Circle
ca: Cercle

note: translators: %s: WordPress version.
en: Twenty Thirteen requires at least WordPress version 3.6. You are running version %s. Please upgrade and try again.
ca: El tema Twenty Thirteen necessita almenys la versió 3.6 del WordPress. Esteu executant la versió %s. Actualitzeu i proveu-ho de nou.

en: Next <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ca: Següents <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Previous
ca: <span class="meta-nav">&larr;</span> Anteriors

en: Full resolution
ca: A resolució completa

en: Link to full-size image
ca: Enllaç a la imatge de mida sencera

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Skip to content
ca: Vés al contingut

en: Menu
ca: Menú

note: translators: %s: Post title.
en: Permalink to %s
ca: Enllaç permanent a %s

[ctx: 1: post format name. 2: date]
note: translators: 1: Post format name, 2: Date.
en: %1$s on %2$s
ca: %1$s en %2$s

note: translators: %s: Author display name.
en: View all posts by %s
ca: Mostra totes les entrades de %s

en: Sticky
ca: Fixat

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Post navigation
ca: Navegació per les entrades

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ca: Entrades més recents <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
ca: <span class="meta-nav">&larr;</span> Entrades més antigues

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Posts navigation
ca: Navegació per les entrades

en: Appears on posts and pages in the sidebar.
ca: Apareix a la barra lateral a les entrades i pàgines.

en: Secondary Widget Area
ca: Zona de ginys secundària

en: Appears in the footer section of the site.
ca:  Apareix a la secció del peu del lloc web.

en: Main Widget Area
ca: Àrea de ginys principal

note: translators: %s: Page number.
en: Page %s
ca: Pàgina %s

en: Navigation Menu
ca: Menú de navegació

note: translators: %s: WordPress
en: Proudly powered by %s
ca: Gràcies al %s.

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
ca: Sembla que no podem trobar el que esteu cercant. Potser ajudaria si feu una recerca.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with different keywords.
ca: Ho sentim, res no coincideix amb els criteris de cerca. Intenteu-ho de nou amb altres paraules claus diferents.

note: translators: %s: Post editor URL.
en: Ready to publish your first post? <a href="%s">Get started here</a>.
ca: Preparats per a publicar la primera entrada? <a href="%s">Comenceu aquí</a>.

en: Nothing Found
ca: No s'ha trobat res

en: View all % comments
ca: Mostra tots els % comentaris

en: One comment so far
ca: Un comentari fins ara

en: Leave a comment
ca: Feu un comentari

en: Edit
ca: Edita

en: Pages:
ca: Pàgines:

note: translators: %s: Post title. Only visible to screen readers.
en: Continue reading %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ca: Continua la lectura de %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Comments are closed.
ca: Els comentaris estan tancats.

en: Newer Comments &rarr;
ca: Comentaris més recents  &rarr;

en: &larr; Older Comments
ca: &larr; Comentaris anteriors

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Comment navigation
ca: Navegació dels comentaris

[ctx: comments title]
note: translators: 1: The number of comments, 2: The post title.
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
ca[0]: Un pensament sobre &ldquo;%2$s&rdquo;
ca[1]: %1$s pensaments sobre &ldquo;%2$s&rdquo;

note: translators: %s: Category title.
en: Category Archives: %s
ca: Arxiu de la categoria: %s

note: translators: %s: Author display name.
en: All posts by %s
ca: Mostra totes les entrades de %s

note: translators: %s: Author display name.
en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ca: Mostra totes les entrades de %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

note: translators: %s: Author display name.
en: About %s
ca: Quant a %s

en: Archives
ca: Arxius

note: translators: %s: Date.
en: Yearly Archives: %s
ca: Arxiu anual: %s

[ctx: monthly archives date format]
note: translators: %s: Date.
en: F Y
ca: F \d\e Y

note: translators: %s: Date.
en: Monthly Archives: %s
ca: Arxiu mensual: %s

note: translators: %s: Date.
en: Daily Archives: %s
ca: Arxiu diari: %s

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
ca: Sembla que no s'ha trobat res aquí. I si proveu amb una cerca?

en: This is somewhat embarrassing, isn&rsquo;t it?
ca: Açò és una mica compromès, no?

en: Not Found
ca: No s'ha trobat

note: Author of the theme
en: the WordPress team
ca: L'equip del WordPress
